Ogrodzenia akustyczne wśród murów afonicznych

Ogrodzenia akustyczne Jak osiągnąć podwórko wolne od hałasu dzięki ogrodzeniom akustycznym i ogrodzeniom z barierą dźwiękową

photo
Ekrany dźwiękoszczelne

Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia dźwiękochłonne to rodzaj ogrodzenia wykonanego z materiałów takich jak plastik lub drewno, które funkcjonuje jako bariera dźwiękowa. Dźwiękochłonne ogrodzenia działają świetnie przy redukcji dźwięku. Większość z tych dźwiękochłonnych ogrodzeń odbija większość dźwięku z powrotem do ich zewnętrznych źródeł. Inne dźwiękochłonne ogrodzenia pochłaniają, rozpraszają i usuwają dźwięk wytwarzany przez obwód. Ogrodzenia akustyczne są zazwyczaj wykonane z polietylenu lub sklejki warstwowej. Materiały te są doskonałe w pochłanianiu dźwięku.

Ekran dźwiękochłonny

Akustyczny dźwięk-pochłaniające ogrodzenie może być wykonane przy użyciu plastiku, winylu, blachy, aluminium lub stali. Wszystkie te materiały działają świetnie przy redukcji dźwięku. Jedynym problemem z tych materiałów jest to, że dźwięk ma tendencję do podróży w liniach prostych. Jeśli zbudować dźwięk-absorbujący ogrodzenia przy użyciu tych materiałów, można zauważyć, że ogrodzenie nie jest doskonale dźwiękoszczelne. Możesz naprawić ten rodzaj problemu, dodając kilka dodatkowych materiałów wzdłuż obwodu swojego ogrodzenia.

Parawany dźwiękochłonne odpłatność

Jeśli już wcześniej zbudowałeś ogrodzenie i zauważyłeś, że nie radzi sobie dobrze z redukcją dźwięku, możesz zdecydować się na wymianę go na lepszy model. Dostępnych jest wiele rodzajów ogrodzeń akustycznych. Niektóre z nich służą wyłącznie do redukcji dźwięku, podczas gdy inne są również dźwiękoszczelne. Istnieją ogrodzenia, które są skuteczne zarówno w redukcji dźwięku, jak i pochłanianiu hałasu. Przyjrzyjmy się różnym typom ogrodzeń redukujących hałas.

Parawan dźwiękochłonne pańszczyzna

Redukcja hałasu na zewnątrz za pomocą ogrodzeń akustycznych jest popularnym tematem wśród wykonawców. Wykonawcy ci zazwyczaj stosują ogrodzenia akustyczne w szkołach, wspólnotach mieszkaniowych, firmach i miejscach publicznych. Główną zaletą stosowania tego typu ogrodzeń jest ich skuteczność w walce z hałasem. Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń akustycznych, z których wszystkie są skuteczne w zmniejszaniu lub zapobieganiu przenikania niepożądanych dźwięków z posesji.

Jeden rodzaj ogrodzenia akustycznego jest najbardziej skuteczny w walce z hałasem i jest to solidna brama okrągła. Ten rodzaj ogrodzenia posiada solidną bramę zainstalowaną na jego obwodzie. Wewnątrz i na górze bramy znajduje się pianka izolacyjna. Z drugiej strony, innym rodzajem ogrodzenia redukującego hałas jest brama z włókna szklanego. Podobnie jak brama pełna, ma ona również izolację z pianki.

Jeśli potrzebujesz dźwiękoszczelnego ogrodzenia, które jest dobre w zapobieganiu zanieczyszczeniu hałasem z zewnątrz, powinieneś kupić te, które są wyposażone w barierę przeciwhałasową. Istnieją dwa rodzaje ogrodzeń z barierą przeciwhałasową, które można zainstalować. Pierwszy z nich jest solidny. Składa się on z warstwy izolacji, która znajduje się pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi ścianami. Następnym rodzajem dźwiękoszczelnego ogrodzenia, które można kupić jest otwarte ogrodzenie siatkowe.

Parawany dźwiękowe ogrodowe

Otwarte ogrodzenie siatkowe jest dość podobny do stałego rodzaju, z wyjątkiem faktu, że ma otwory w środku. Kiedy zainstalować ten rodzaj ogrodzenia, trzeba będzie umieścić warstwę izolacji akustycznej między wnętrzem i na zewnątrz ogrodzenia. Ważne jest, aby umieścić ten rodzaj ogrodzenia w ciągu ośmiu stóp od średniej wielkości podwórku. Jeśli masz małe podwórko, można po prostu zainstalować standardowy płot drutu.

Inną opcją, że masz jest tkanina dźwiękoszczelna. Z tym, będziesz w stanie pokryć luki między ogrodzeniem i ścianami. Nie ma żadnych otworów lub przestrzeni, które pozwolą dźwięki przejeżdżających samochodów do domu. Powinieneś wybrać materiał w zależności od ilości hałasu, który robi twój dom.

Jedną z opcji, które masz jest masa załadowany ogrodzenia winylu. Masa załadowany winylu jest jednym z najczęściej używanych dźwiękoszczelne ogrodzenia, ponieważ jest łatwy w instalacji. Jest odporny na gnicie, pękanie, lub wypaczenia i jest również trwały. Jednak kosztuje nieco drożej niż inne rodzaje ogrodzeń. Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz zdecydować się na standardowy drut lub ogrodzenie aluminiowe.

Ogrodzenie dzwiekochlonny

Ostatnia opcja, że masz jest brama pergola. Pergole są uważane za wielkie ściany pochłaniające hałas, ponieważ składają się one z wielu pionowych desek. Ściany te mają poziome szelki na każdej płycie, które tworzą przestrzenie między nimi, gdy są one otwarte. Kiedy hałas ruchu z przejeżdżających samochodów przekracza pewien poziom, te przestrzenie będą drgać i tworzyć wibracje, które jest bardzo nieprzyjemne. Jeśli chcesz, aby chronić swoje podwórko od wiatrów, które są zbyt silne dla standardowego ogrodzenia, należy zainstalować bramę pergola, która ma poziome bary zamiast pionowych.

Jeśli szukasz dźwiękoszczelnych ogrodzeń, które pomogą Ci osiągnąć cel posiadania obszaru wolnego od hałasu na podwórku, masz kilka opcji do wyboru. Oprócz barier akustycznych, można również zainstalować ogrodzenia bariery dźwiękowej, które są w wielu różnych materiałów. W zależności od budżetu i preferencji, będziesz w stanie znaleźć idealny płot, który będzie odpowiadał Twoim potrzebom.